Parasport Fodbold

Alt om fodbold under Parasport Danmark

Regions stævnet 5. maj 2018 i Glostrup

Kamp program

         
   

Øst

   

Kl

Række

Bane 1 / 8-mands

Række

Bane 2 / 8-mands

10.00

A

Glostrup Special - L.U.I. Lynge

A

HBK/Tårnby - B1989

10.50

C

Glostrup Special - Snekkersten

C

Team 2010 - KIFU

11.40

A

L.U.I. Lynge - HBK/Tårnby

A

B1989 - Glostrup Special

12.30

C

KIFU - Glostrup Special

C

Snekkersten - Team 2010

13.20

A

HBK/Tårnby - Glostrup Special

A

B1989 - L.U.I. Lynge

14.10

C

Team 2010 - Glostrup Special

C

Snekkersten - KIFU

 

 

 

 

 

 

Række

Bane 3 / 8-mands

 

 

10.00

B

Stjernedrys Greve - BSF

 

 

12.00

B

Tune IF - Stjernedrys Greve

 

 

14.00

B

BSF - Tune IF

 

 

 

 

 

 

 

Kl

Række

Bane 4 / 5-mands

Række

Bane 5 / 5-mands

10.00

CP

Slangerup - KB MIX 1

CP

KB MIX 2 - Skovbakken

10.50

D

HBK/Tårnby - B1989

D

Stjernedrys Greve - BSF

11.40

CP

Seest - Slangerup

CP

Skovbakken - KB MIX 1

12.30

D

Glostrup Special - Stjernedrys Greve

D

B1989 - Roskilde Røde-Stjerne

13.20

CP

KB MIX 2 - Seest

CP

Skovbakken - Slangerup

14.10

D

HBK/Tårnby - Glostrup Special

D

Stjernedrys Greve - Roskilde Røde-stjerne

15.00

CP

KB MIX 1 - Seest

CP

Slangerup - KB MIX2

 

 

 

 

 

Kl

Række

Bane 6 / 5-mands

 

 

10.00

 

 

 

 

10.50

D

Roskilde Røde-Stjerne - Glostrup Special

 

 

11.40

 

 

 

 

12.30

D

BSF - HBK/Tårnby

 

 

13.20

 

 

 

 

14.10

D

BSF - B1989

 

 

 


Regions stævne 21 april i Middelfart.

 

OBS. VÆR OPMÆRKSOM PÅ AT RÆKKEFØLGEN PÅ BANERNE SPRINGER LIDT I DET:

 

Række

 Bane 1  - 8-mands

   2 x 15 minutter

Resultat

10.00

C1

Ribe BK

Skalborg SK

 

10.40

B1

Glesborg

MG&BK

 

11.20

A

MG&BK

Skalborg SK

 

12.00

B1

Enghaven BK

MG&BK

 

12.40

C1

IH Aalborg 1

Enghaven BK

 

13.20

A

FCM / Hammerum

Skalborg SK

 

14.00

C1

FCM / Hammerum

IH Aalborg 1

 

14.40

C2

Lystrup IF 1

IH Aalborg 2

 

15.20

C1

FCM / Hammerum

Skalborg SK

 

16.00

C2

Randers KFUM

IH Aalborg 2

 

         

 

Række

Bane 3  - 8-mands

   2 x 15 minutter

Resultat

10.00

C1

FCM / Hammerum

Enghaven BK

 

10.40

B1

Djurs Handi

Enghaven BK

 

11.20

A

Lystrup IF

FCM / Hammerum

 

12.00

B1

Glesborg

Djurs Handi

 

12.40

C1

Ribe BK

FCM / Hammerum

 

13.20

A

Lystrup IF

MG&BK

 

14.00

C1

Enghaven BK

Skalborg SK

 

14.40

C2

Lystrup IF 2

Randers KFUM

 

15.20

C1

IH Aalborg 1

Ribe BK

 

16.00

C2

Lystrup IF 2

HHIF

 

 

 

 

 

 

 

Række

 Bane 5  - 5-mands

   2 x 15 minutter

Resultat

10.00

U15

FCM / Hammerum

Djurs Handi

 

10.40

D1

MG&BK

HHIF

 

11.20

U15

IH Aalborg

FCM / Hammerum

 

12.00

D2

Aalestrup

Enghaven BK 1

 

12.40

U15

IH Aalborg

Djurs Handi

 

13.20

D2

IH Aalborg

Ribe BK

 

14.00

U15

FCM / Hammerum

Djurs Handi

 

14.40

D2

Sønderborg 1

Aalestrup

 

15.20

D1

Djurs Handi

HHIF

 

         
 

Række

Bane 7  - 5-mands

   2 x 15 minutter

 

10.00

D1

Enghaven BK2

Sønderborg 2

 

10.40

D2

Ih Aalborg

Lystrup IF 1

 

11.20

D1

Lystrup IF 1

Enghaven BK 2

 

12.00

D2

Sønderborg 1

Ribe BK

 

12.40

D1

Djurs Handi

Enghaven BK 2

 

13.20

D2

Sønderborg 1

Lystrup IF 1

 

14.00

D1

Vorup FB

HHIF

 

14.40

D2

Enghaven BK 1

Lystrup IF 1

 

15.20

D1

Vorup FB

Sønderborg 2

 

         

 

 

Række

Bane 2  - 8-mands

   2 x 15 minutter

Resultat

10.00

C2

Lystrup IF 2

Lystrup IF 1

 

10.40

B2

Kerteminde

Lystrup IF 

 

11.20

C1

Enghaven  BK

Ribe BK

 

12.00

C2

Lystrup IF 1

Randers KFUM

 

12.40

B2

Lystrup IF

Seest

 

13.20

C2

HHIF

Lystrup IF 1

 

14.00

B2

Lystrup IF

Vorup FB

 

14.40

B1

Enhaven BK

Glesborg

 

15.20

A

Skalborg SK

Lystrup IF

 

   

 

 

 
         

 

Række

Bane 4  - 8-mands

   2 x 15 minutter

Resultat

10.00

C2

HHIF

Randers KFUM

 

10.40

B2

Vorup FB

Seest

 

11.20

C1

IH Aalborg 1

Skalborg SK

 

12.00

C2

HHIF

IH Aalborg 2

 

12.40

B2

Kerteminde

Vorup FB

 

13.20

C2

Lystrup IF 2

IH Aalborg 2

 

14.00

B2

Kerteminde

Seest

 

14.40

B1

Djurs Handi

MG&BK

 

15.20

A

FCM / Hammerum

MG&BK

 

16.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Række

Bane 6  - 5-mands

   2 x 15 minutter

Resultat

10.00

D1

Lystrup IF 2

Djurs Handi

 

10.40

D2

Sønderborg 1

Enghaven BK 1

 

11.20

D1

Djurs Handi

Sønderborg 2

 

12.00

D2

IH Aalborg

FCM / Hammerum

 

12.40

D1

Vorup FB

MG&BK

 

13.20

D2

Aalestrup

FCM / Hammerum

 

14.00

D1

MG&BK

Lystrup IF 2

 

14.40

D2

FCM / Hammerum

Ribe BK

 

15.20

 

 

 

 

 


Divisionering IH Aalborg, Kamp program

  Række  Bane 1  - 8-mands     Række Bane 2  - 8-mands  
10.00 B Djurs Handi Lystrup IF   C Seest Banden Randers KFUM Fighters
10.40 C IH Aalborg 1 Lystrup IF 2   C HHIF FFI Frederikshavn
11.20 BC Lystrup IF IH Aalborg 2   A MG&BK FCM/ Hammerum IF
12.00 Boldklubben Enghaven Djurs Handi   C Seest Banden Lystrup IF 2
12.40 C Lystrup IF 1 HHIF   C Boldklubben Enghaven Sønderborg
13.20 A Skalborg SK FCM/ Hammerum IF   A MG&BK Lystrup IF 
14.00 C Seest Banden HHIF   C Lystrup IF 1 Sønderborg
14.40 A Lystrup IF FCM/ Hammerum IF   BC Boldklubben Enghaven Randers KFUM Fighters
15.20 C FFI Frederikshavn IH Aalborg 1   C Vorup FB Skalborg SK
               
  Række Bane 3  - 8-mands     Række Bane 4  - 8-mands  
10.00         C MG&BK Vorup FB
10.40 C Glesborg  Boldklubben Enghaven   C Skalborg SK FCM/ Hammerum IF
11.20 A Skalborg SK Lystrup IF   C Lystrup 1 Vorup FB
12.00 C Ribe BK Glesborg   C IH Aalborg 1 FCM/ Hammerum IF
12.40 C MG&BK Randers KFUM Fighters   B Boldklubben Enghaven Lystrup IF
13.20 C IH Aalborg 1 Glesborg   C Skalborg SK FFI Frederikshavn
14.00 C MG&BK IH Aalborg 2   C Ribe BK Lystrup IF 2
14.40 BC Djurs Handi Boldklubben Enghaven   A Skalborg SK MG&BK
15.20 C IH Aalborg 2 Sønderborg   C FCM/ Hammerum IF Ribe BK
               
  Række  Bane 5  - 5-mands     Række Bane 6  - 5-mands  
10.00 D IH Aalborg Lystrup IF 2        
10.40 U15 FCM/ Hammerum IF Djurs Handi   D HHIF FCM/ Hammerum IF
11.20 D IH Aalborg Boldklubben Enghaven 2   D Lystrup IF 1 MG&BK
12.00 U15/D FCM/ Hammerum IF Lystrup IF 2   D Boldklubben Enghaven 1 HHIF
12.40 D IH Aalborg Lystrup IF 3   U15/D Djurs Handi MG&BK
13.20 D Aalestrup Boldklubben Enghaven 2   D Lystrup IF 1 HHIF
14.00 D MG&BK IH Aalborg   D Boldklubben Enghaven 1 Lystrup IF 2
14.40 D Lystrup IF 1 FCM/ Hammerum IF   D Ribe BK Boldklubben Enghaven 2
15.20 D Vorup FB Boldklubben Enghaven 1        
               
               
  Række Bane 7  - 5-mands          
10.00 D Aalestrup Djurs Hadi        
10.40 D Ribe BK Lystrup IF 3        
11.20 D Vorup FB Djurs Hadi        
12.00 D Aalestrup FCM/ Hammerum IF        
12.40 D Ribe BK Vorup FB        
13.20 D            
14.00 U15/D FCM/ Hammerum IF Djurs Handi        
14.40              
15.20 U15/D Djurs Hadi Lystrup IF 3        


Turneringsplan 2017-2018

ØST

Kl Række Bane 1 / 8-mands Række Bane 2 / 8-mands Række Bane 3 / 8-mands
10.00 A Glostrup Special 1 - HBK/Tårnby 1   B L.U.I. Lynge - Stjernedrys Greve 1  B B1989 1 - BSF 1 
10.50 C Tune IF - team 2010 C Glostrup special 2 - Snekkersten     
11.40 AB Glostrup Special 1 - Stjernedrys Greve 1 AB HBK/Tårnby 1 - B1989 1 B L.U.I. Lynge - HBK/Tårnby 2
12.30 V Team 2010 - Snekkersten C Glostrup special 2 - Tune IF B BSF 1 - HBK/Tårnby 2
13.20 B Stjernedrys Greve 1 - B1989 1 AB HBK/Tårnby 1 - L.U.I. Lynge  AB Glostrup Special 1 - BSF 1
14.10 AB Glostrup Special 1 - HBK/Tårnby 2 C Team 2010 - Glostrup Special 2 C Tune - Snekkersten
             
Kl   Bane 4 / 5-mands   Bane 5 / 5-mands    
10.00 D Glostrup special 3 - HBK/Tårnby 3 D Stjernedrys Greve 2 - Roskilde Røde-stjerne    
10.50 D B1989 2 - BSF 2        
11.40 D Glostrup Special 3 - Stjernedrys Greve 2        
12.30 D BSF 2 - HBK/Tårnby 3 D Roskilde Røde-Stjerne - B1989 2    
13.20 D Stjernedrys Greve 2 - B1989 2        
14.10 D Glostrup Special 3 - BSF 2 D HBK/Tårnby 3 - Roskilde Røde-stjerne